Mazury z dzieckiem i nastolatkiem – 4 pomysły na udany wyjazd

Mazury z dzieckiem i nastolatkiem – 4 pomysły na udany wyjazd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kiedy rodzina to rozmaite grupy wiekowe, to i inne zainteresowania i oczekiwania cechują poszczególnych członków. Dlatego planując urlop, należy zwrócić uwagę, czy każdy podczas niego znajdzie coś dla siebie. Nie dla wszystkich ciągłe przesiadywanie nad wodą lub piesze wycieczki po coraz to nowszych górskich szczytach będzie atrakcyjne. Mazury to region oferujący znacznie więcej, dlatego wybierając się na urlop z rodziną, warto je rozważyć.

Czego pragną dzieci i nastolatki?

Te mniejsze nie tolerują zbyt długich okresów nudy, stąd leśne grzybobranie samo w sobie nie będzie atrakcją. Dzieci lubią zabawę i do tej formy aktywności sprowadza się ich codzienne życie. Należy więc zaplanować codzienne atrakcje lubiane przez dziecko, ale też nocleg, w którym znajdą się sale zabaw, plac zabaw, a może i zagrody ze zwierzętami, które można codziennie karmić. Nastolatki z kolei często pozostają w konflikcie czy jeszcze pozwolić sobie na beztroską zabawę, czy kreować się już na bardziej dorosłych i poważnych. Trzeba im trochę podsunąć pod nos rozwiązanie, które odsunie ich oczy od ekranów smartfona. Co dla dzieci i nastolatków mają do zaoferowania Mazury? Przykładowe miejsce znajdziesz na stronie: https://www.hotelstbruno.pl/oferty-specjalne/wakacje-na-mazurach-z-dziecmi/

Park linowy Tajty

Parki linowe to taka atrakcja, wobec której raczej dzieci i młodsze i starsze nie pozostają obojętne. Park linowy Tajty znajduje się w Wilkasach nieopodal Giżycka i oferuje aż trzy trasy o różnym poziomie trudności. Uczestnicy zaopatrzeni w sprzęt zabezpieczający mogą wystawić na próbę swoją sprawność i koordynację, przemierzając przeszkody usytuowane wśród koron drzew. Niektóre przeszkody znajdują się na wysokości nawet 10 m, co może być wyzwaniem nie tylko dla nastolatków, ale i dorosłych. Mostki, sieci, kładki, chwiejnie belki, tyrolki czy pochylnie – wszystkie znajdą się na drodze, zapewniając sporą dawkę adrenaliny i pozwalając wyczerpać nadmiar energii.

Park Wodny w Wilkasach

Wilkasy to też kolejny ciekawy dla najmłodszych obiekt, czyli Park Wodny, a w nim takie atrakcje jak sztuczna rzeka, wyspa z jacuzzi i prowadzącym na plażę mostkiem, a co najważniejsze jest tu również 30-metrowa zjeżdżalnia z basenem do hamowania.

Woda w innej postaci

Jednak woda na Mazurach to przede wszystkim 486 km2 jezior, na których pragnie się znaleźć każdy przybywający na urlop w ten rejon kraju. Wycieczki statkiem pasażerskim po jeziorze lub między jeziorami to niepowtarzalna okazja, by poznać tutejszą przyrodę z chronionymi gatunkami ptaków na czele. Komfortowe jachty są też oferowane do wynajęcia na kilka dni pod warunkiem posiadania patentu sternika.

Dobra lokalizacja na udany wyjazd

Noclegi to istotna kwestia przy wyjeździe z dziećmi na wakacje. Odpowiednie dla dzieci wyżywienie to problem z głowy dla rodziców na co dzień zmagających się z tym, co dziecko zechce zjeść. Hotel St.Bruno w samym sercu Giżycka posiada do dyspozycji salę zabaw, w której można liczyć również na opiekę i kreatywne zajęcia zorganizowane przez dziecięcego animatora. Starsze dzieci i nastolatki chętniej korzystają z gier typu piłkarzyki, ping-pong, kręgle, basen czy zabawa w dyskotece. To wszystko znajduje się w ofercie hotelu, który idealnie sprawdza się jako miejsce wypoczynkowe i noclegowe dla rodzin z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *