Wakacje w październiku – gdzie warto się wybrać?

Wakacje w październiku – gdzie warto się wybrać?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Październik to moment, kiedy zdajemy sobie sprawę, że jesień faktycznie przyszła. Robi się coraz chłodniej, a deszcze coraz częściej niepokoi nas w drodze do pracy. Na poprawę humoru, zorganizuj sobie krótki wakacyjny wypad w ciepłe kraje.

Wakacje w październiku

Cypr – na krańcu Europy

Gdy w Polsce pojawia się powiew jesiennego chłodu, marzymy o ucieczce do ciepłych regionów świata. Jednym z kierunków jest, położony na Morzu Śródziemnym, Cypr. To tam kończy się okres upalnego lata i powoli zaczyna się czas powrotu temperatury do optymalnych wartości. A zatem, jeżeli to będzie nasz wakacyjny kierunek, możemy liczyć na wartości w okolicach 24 stopni. Takie warunki pozwalają na swobodne plażowanie w promieniach słońca.
Jeżeli oprócz leżakowania, chciałabyś lepiej poznać ten kraj, dobrym rozwiązaniem okazuje się wypożyczenie samochodu. Ten koszt nie będzie niezwykle wysoki, a jednocześnie poczujesz większą swobodę podczas wizyty na tej wyjątkowej wyspie. Jeśli natomiast po raz pierwszy odwiedzasz to miejsce, warto przy okazji odwiedzić autem takie punkty jak:
● Limassol;
● Nikozja;
● Pafos;
● Larnaka;
● Protaras;
● Plaża Afrodyty.

Cypr to również wyjątkowa roślinność oraz magiczne wybrzeża. Z tego powodu sprawdzi się jako wakacyjny kierunek dla miłośników przyrody. Gdy poczujesz się tam, jak w niebie, możesz rozważyć pozostanie tam na nieco dłużej. To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie. Jeżeli natomiast zastanawiasz się, gdzie na wakacje w październiku? To Cypr jest wart wypróbowania.

Portugalia – ocean i góry

W październiku w popularnych lokalizacja spotkać można znacznie mniej turystów niż w miesiącach letnich. Tym samym to najlepszy okres, aby wybrać się na luźne wakacje w wymarzone miejsca na południu Europy. Tam temperatury nie spadają poniżej 25 stopni, a zatem jeszcze skorzystamy z dobroci wszechobecnych promieni słonecznych.
Wypoczynek na plaży to nadal świetna opcja, a więc nie zapomnij o stroju kąpielowym oraz ręczniku. Jeśli natomiast należysz do grona aktywnych osób, Portugalia słynie z bogactwa zabytków, które w wolnej chwili możesz zwiedzać i cieszyć się ich pięknem.
Dodatkowo nie zabraknie okazji do długich spacerów wzdłuż górskich szczytów i licznych wzgórz.

Hiszpania – gorąca muzyka

W Hiszpanii również powita nas pełne słońce oraz względnie wysokie temperatury. W październiku utrzymują się na poziomie 25 stopni, lecz czasami wskoczą na wyższy pułap i pozwolą jeszcze intensywniej pławić się w promieniach słonecznych. W Hiszpanii możemy bawić się na dwa różne sposoby. Pierwszy to plażowanie, czyli utrzymanie w kierunkach bliższych do Morza Śródziemnego. Drugi natomiast to zwiedzanie, a więc Madryt pełen niezwykłych zabytków hiszpańskiej kultury. Tam w szczególności zobaczysz:
● plaza Mayor;
● Park Retiro;
● Pałac Królewski;
● Gran Via;
● liczne muzea, a między innymi Prado czy Muzeum Sorolla.

Połączeniem tych dwóch celów będzie Barcelona. Tam spotkamy się z wyjątkowymi, bogato zdobionymi bazylikami oraz pięknymi parkami. Do tego nie zabraknie wyjątkowych kurortów z widokiem na morze i czyste plaże.

Grecja – wyspiarskie życie

Wysokiej klasy hotele i błękitne krajobrazy to idealny opis wyspy Rodos, czyli jednej z większych greckich wysp. O tej porze nie spotkasz tam wielu turystów, co pozwoli na spokojne spędzenie kilku dni w słonecznych promieniach odchodzącego lata. Wschodnia część wyspy pokryta jest czystymi plażami idealnymi dla osób uwielbiających pasywny wypoczynek. Natomiast jeżeli należysz do grona aktywnych turystów, zdecyduj się na zachodnią jej część, gdzie napotkasz na swojej drodze mnogość greckich zabytków oraz kamieniste plaże. Możesz się tam poczuć jak w jednej z greckich mitologii, które wzbudzają wspomnienia z dzieciństwa.

Malta – klimatyczne wakacje

Jednym z kierunków, który wart jest odwiedzenia w październikowe wakacje, uznaje się Maltę. Błękitne wody Morza Śródziemnego oraz wysokiej klasy hotele przyciągają do siebie osoby pragnące spokoju w tym jakże depresyjnym miesiącu. Po dotarciu do stolicy tej pięknej wyspy poczujesz powiew ciepłego powietrza i chłód zabytków wysuwających się z kolejnych uliczek. Do tego skorzystasz jeszcze z czystych plaż, których nie brakuje na Malcie. Jeżeli natomiast należysz do grona imprezowiczów, na Twojej liście do zrobienia, nie może zabraknąć odwiedzenia miasta, jakim jest Paceville.

Jak przygotować się do wakacji w październiku?

Wakacje w październiku to pomysł na odpoczynek i ucieczkę od jesiennego chłodu. Pierwszym zadaniem jest ustalenie miejsca naszego wyjazdu. Jednak na tym nie koniec. Pamiętaj o przygotowaniu odpowiednich dokumentów i wybraniu dogodnej daty wyjazdu oraz powrotu. Jeżeli potrzebujesz dłuższego odpoczynku od jesiennej chandry i masz możliwość pracy zdalnej, sprawdź, czy aby nie warto spędzić trochę więcej czasu w południowej części Europy. Do tego będziesz musiała nieco lepiej się przygotować, jednak taka okazja jest warta wykorzystania. Jeżeli jeszcze nie wiesz, gdzie wybrać się na wakacje w październiku, więcej podpowiedzi przeczytaj tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *