Rusinowa Polana

Rusinowa Polana

DZIEŃ MATKI W TATRACH

Nie ma dla mnie lepszego prezentu niż wycieczka! Dlatego właśnie 26 maja, z okazji Dnia Matki, postanowiłam zabrać moją mamę na mini wyprawę w Tatry. Spytacie dlaczego akurat tam? Bo nigdy jeszcze na wycieczce w Tatrach nie była! Trasa miała być łatwa i przede wszystkim widokowa – to po prostu musiała być Rusinowa Polana.

Pojawiły się co prawda głosy, że dla babci to taki sobie prezent i organizuję ten wyjazd bardziej dla siebie niż dla niej… Powiem tak – owszem, wycieczka w góry, a już zwłaszcza w Tatry, jest dla mnie zawsze dużą frajdą, ale babcia też była zadowolona! Przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja 🙂

Rusinowa Polana z Wierchu Porońca

Tym razem na Rusinową postanowiliśmy dotrzeć najłatwiejszą trasą z Wierchu Porońca. Droga jest krótka, praktycznie bez przewyższeń i przypomina bardziej parkową alejkę niż górski szlak.

W gratisie dostajemy całkiem przyjemne widoki – zapowiedź tego, co zobaczymy na samej polanie.

Panorama Tatr z Rusinowej zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. I takie też zrobiła na pozostałych uczestnikach wycieczki. Tym razem górski widok uzupełniony został jeszcze o sielski widok pasącego się stada owiec. Zaś słońce, to chowające się, to wychodzące zza chmur bawiło się krajobrazem w grę światłocieni.

Dzień Matki na Rusinowej Polanie

Po dotarciu do celu naszej wycieczki przyszedł również czas na życzenia i prezenty! Ja także zostałam obdarowana przez moje dzieci pięknym zestawem biżuterii. Zobaczcie tylko jak pięknie komponuje się z moim „górskim” polarem!

Mamy były na życzenia przygotowane  i częstowały wszystkich (nie tylko dzieci) przydźwiganymi na plecach ciastami i kawą.

Nie pędziliśmy tego dnia już nigdzie dalej. Rozłożyliśmy się wygodnie i zrobiliśmy sobie górski chillout.

 

A gdy kogoś rozsadzała energia, to jakoś sobie z tym radził 🙂

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Parking
Wierch Poroniec przy drodze Oswalda Balzera, w miejscu gdzie rozpoczyna się zielony szlak wiodący przez Rusinową Polanę, Gęsią Szyję i Rówień Waksmundzką do Murowańca. Cena  25 PLN za cały dzień (maj 2019). Na parkingu pobierana jest również opłata za wstęp do TPN.

Trasa
Z parkingu zielonym szlakiem na Rusinową Polanę. Nie jest daleko – 3,2 km, a do tego prawie płasko – 139 m. Idzie się dobrze utrzymaną, utwardzoną żwirem drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *