Laskowa Ski – narty blisko Krakowa

Laskowa Ski – narty blisko Krakowa

STACJA NARCIARSKA LASKOWA-KAMIONNA

Gdy po pandemicznym zamknięciu wyciągów narciarskich wreszcie je otworzono, spragnieni białego szaleństwa narciarze tłumnie ruszyli w kierunku Zakopanego. Ta narciarska gorączka udzieliła się i nam. Postanowiliśmy jednak obrać nieco inny kierunek i licząc na mniej zatłoczone stoki pojechaliśmy w okolice Limanowej, do ośrodka narciarskiego Laskowa Ski.

Laskowa Ski na Kamionnej

Laskowa Ski to stacja narciarska położona w Beskidzie Wyspowym, na wschodnich zboczach góry Kamionna (801 m n.p.m.). Stacja dysponuje czteroosobową „kanapą” (1550 m) oraz dwoma wyciągami orczykowymi (250m i 1250m).

Laskowa Ski - dolna stacja
Laskowa Ski - wyciąg krzesełkowy
Laskowa Ski - wyciąg
Na wyciągu w Laskowej

Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego zlokalizowane są kasy, toalety, goprówka, punkt gastronomiczny (w sezonie 2020/21 serwujący jedzenie tylko na wynos) oraz wiata, w której można spożywać posiłki.

Laskowa Ski - dolna stacja kolejki

Trasy kompleksu narciarskiego Laskowa Ski

Laskowa chwali się czterema trasami. W naszym odczuciu jest ich jednak nieco mniej. Główna niebiesko-czerwona trasa (nr 1) ma na samym początku dwa dodatkowe, lecz niezbyt długie, warianty oznaczone jako trasy nr 2 i 3. Po przejechaniu trochę ponad połowy „jedynki” można także odbić na najbardziej stromą „czwórkę” i dojechać nią do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Laskowa Ski - mapa ośrodka

Plan ośrodka Laskowa-Ski. Grafika pochodzi ze strony stacji narciarskie:
http://www.laskowa-ski.pl/plan-stacji-narciarskiej/

Podczas naszego pobytu „czwórka” była jednak nieczynna. Pozostałe trasy przetestowaliśmy. Są umiarkowanie długie, niezbyt wymagające, w sam raz do relaksującego, rodzinnego szusowania, bez wyczynowego zacięcia.

Narty w Laskowej

Niewątpliwym atutem stacji Laskowa Ski są również piękne widoki rozciągające się spod górnej stacji wyciągu.

Laskowa Ski - trasa nr 2
Laskowa Ski - widok z trasy nr 2

Bardzo spodobał nam się ten ośrodek. Planujemy wybrać się tu kiedyś w tygodniu, po pracy. Stoki są oświetlone, a droga z Krakowa zajmuje niecałą godzinę. No i ta szarlotka…

Więcej o naszych wyjazdach na narty przeczytacie tu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dojazd i parking

Do stacji narciarskiej Laskowa Ski dojeżdża się skręcając z drogi 965 w miejscowości Laskowa. Przy dolnej stacji wyciągu znajdują się trzy duże, bezpłatne parkingi.

Koszty

Wszystkie informacje o ośrodku, cenach karnetów, warunkach na stoku oraz widoki z kamerki znajdziecie tu.
Bieżące doniesienia ze stoku śledzić można również na FB ośrodka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *