Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy Zdrój

Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy Zdrój

Z GÓRKI NA PAZURKI!

Krynica + narty = Jaworzyna Krynicka
Też tak myśleliśmy! Spakowaliśmy sprzęt i udaliśmy się w stronę Czarnego Potoku. Ucieszyliśmy się bardzo, gdy okazało się, że bez problemu można zaparkować prawie przy samej gondolce (ha, ha, ha!). Gdy w pełnym narciarskim rynsztunku podeszliśmy do okienka kasy, okazało się, że kolejka nie chodzi z powodu zbyt silnego wiatru…
Kierunek Słotwiny! – brzmiał opracowany na szybko plan alternatywny.

Ale… tu są dwie stacje narciarskie!

Na Słotwinach znajdują się dwie stacje narciarskie: Kompleks Narciarski Słotwiny i Słotwiny Arena. Trochę przez przypadek, a raczej taki, a nie inny wybór miejsca parkingowego, trafiliśmy do Kompleksu Narciarskiego Słotwiny.

Mapa ośrodka narciarskiego Słotwiny.
Źródło: https://www.slotwiny.pl/

Kompleks Narciarski Słotwiny

Ten trochę przypadkowy wybór okazał się całkiem dobry! Stacja dysponuje czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym oraz trzema orczykami. Dwa z nich to wyciągi dla początkujących na tzw. „oślich łączkach”. Trzeci – orczyk dwuosobowy, poprowadzony wzdłuż wyciągu krzesełkowego, jest szybszy niż „kanapa” 🙂 .

Górna stacja kolejki na Słotwinach.

Ośrodek jest trochę mniejszy niż sąsiednia Arena. „Kanapa” nie ma pleksiglasowej osłony przed wiatrem i opadami, ale karnety były tu zauważalnie tańsze. Najważniejsze dla nas było jednak to, że w ogóle nie staliśmy w kolejce do wyciągu. Na górę wyjeżdżało się „z marszu”, podczas gdy na sąsiednim zboczu Areny ustawiał się „ogonek” oczekujących na wyciąg narciarzy.

Na wyciągu narciarskim.

Sam stok był również bardzo przyjemny. Odpowiednio długi (ok. 1000m), szeroki, niezatłoczony i w sam raz stromy :).

Ania na nartach.

Gdy wiatr rozwiał chmury, z górnej stacji wyciągu widok był przepiękny.

Słotwiny. Panorama.
Słotwiny. Nocna panorama.

Ponieważ solidnie wiało marzliśmy dosyć szybko. Zajeżdżaliśmy wtedy do znajdującego się mniej więcej w połowie stoku (po lewej stronie) baru „U Jędrusia”. Herbatka, zupa i naleśniki były pyszne!

Słotwiny Arena

Nie możemy się wypowiadać na temat tras narciarskich na Arenie, bo tam nie jeździliśmy. Niewątpliwą atrakcją tego ośrodka jest usytuowana na jego terenie, pierwsza w Polsce, drewniana wieża widokowa w koronach drzew. Bardzo chcieliśmy się tam wybrać, ale obawialiśmy się, że przy panujących warunkach pogodowych nie uda nam się zobaczyć ani Beskidu Sądeckiego, ani Tatr… Na pewno to w najbliższym czasie to nadrobimy!

Wieża widokowa Słotwiny.

O trasach narciarskich w Beskidzie Śląskim przeczytacie tu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dojazd

Na Słotwiny dojedziecie skręcając z drogi 981 w lewo (jadąc od strony Krynicy). Zjazd jest dobrze oznaczony.

Koszty

Wszystkie informacje o ośrodku, cenach karnetów, warunkach oraz widoki z kamerki znajdziecie tu.

One Reply to “Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy Zdrój”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *